Top chameleon no wipe Semilac

Chyba nie będzie przesadą jeśli napiszę, że top no wipe od Semilaca zrewolucjonizował moje paznokciowe życie. Manicure stał się szybszy, łatwiejszy, bardziej dopracowany. Tym razem mam przyjemność pokazać Wam z bliska topy – również no wipe – które w jeszcze większym stopniu mogą zmienić wasz manicure, właściwie za każdym razem. Mowa o niewymagających przemywania topach kameleonach, kuszących brokatowym lub perłowym wykończeniem, zmieniającym się w zależności od bazy, światła i waszego nastroju.

Top Chameleon No Wipe Semilac: z czym to się je?

9 nowych topów Semilac to nic innego tylko sposób na wykończenie koloru bazowego w inny niż tradycyjnie bezbarwny sposób – nadając mu wybrany efekt mieniący się jednym z kilku kolorów zieleni, błękitu lub czerwieni. Mimo, że na rynku mamy nieskończenie szeroką gamę pyłków, semi flash i inne potencjalne możliwości zdobienia paznokci, trzeba kameleonowym topom oddać sprawiedliwość: to chyba najprostsza, a jednocześnie efektowna metoda na urozmaicenie manicure.

Topy mają konsystencję zbliżoną do klasycznego topu no wipe – solo są półtransparentnymi lakierami, w których zatopione są albo kolorowe drobiny, albo mieniąca się tafla. Najlepszy efekt uzyskamy aplikując je na ciemne kolory – czarny, śliwkę, bordo. Kilka topów (m.in. 605, 606, 607, 608 i 609) mają w sobie pastelowe drobinki o bardzo małych gabarytach, nałożone więc na jasne kolory typu Biscuit, mogą pomóc z uzyskaniu efektu zbliżonego do syrenki.

Semilac Top No Wipe Chameleon

Topy są zdecydowanie bezproblemowe jeśli chodzi o aplikację. Kolor jest w nich osadzony równomiernie, wystarczy kilka sekund rolowania w dłoniach by delikatnie je wymieszać i malować, pamiętając, by zarówno ciemny lakier pod spodem, jak i top nakładać w postaci bardzo cienkich warstw. Czerń ma to do siebie, że w przypadku grubszych tafli mogłaby zacząć się marszczyć.

Ja w ramach pierwszego wrażenia nałożyłam wszystkie odcienie Chameleon Top No Wipe na klasyczną Semilacową czerń – 031 Black Diamond. Stwierdziłam, że na początek warto sprawdzić je w rekomendowanym zestawieniu, ale na pewno będę sprawdzać je jeszcze z intensywną śliwką, granatem i bordo.

Semilac Top No Wipe Chameleon Swatche

Od lewej do prawej: 601, 605, 608, 604, 603, 609, 606, 602, 607

Top Chameleon No Wipe 601 – głęboka zieleń w formie tafli, typowy żuczek – elegancka i widoczna tylko w przebłyskach światła

Top Chameleon No Wipe  605 – gęsta tafla zielonych i brązowych drobinek na zielonej bazie

Top Chameleon No Wipe  608 – szmaragdowo błękitny mix drobinek w stylu syreniego ogona, z dominującym odcieniem turkusu

Top Chameleon No Wipe  604 – koktajl turkusu i fioletu połączony w formie opalizującej tafli

Top Chameleon No Wipe 603 – kolorowy eliksir głębokiego, niebieskiego denimu i fioletu

Top Chameleon No Wipe 609 – chłodne odcienie błękitu i śliwkowego fioletu, spora gęstość drobinek

Top Chameleon No Wipe 606 – fiolet i róż w drobinkowej miksturze dającej intensywnie biżuteryjny efekt

Top Chameleon No Wipe 602 – kolor przywodzący na myśl zatopione w likierze wiśnie: dominuje tafla w odcieniu bordo i złote drobiny

Top Chameleon No Wipe 607 – różowe złoto drobinek podbite czekoladową taflą

Semilac No Wipe Chameleon Top

semilac top no wipe chameleon

Aplikacja, trwałość i wygoda

Odcienie skomponowane w topach przywodzą na myśl opalizujące kamienie szlachetne – na szczęście efekt jaki uzyskujemy na ciemnej bazie jest równie elegancki i subtelny jak one. Sama jestem zwolenniczką gładkich odcieni na paznokciach lub minimalistycznych zdobień – w tym wypadku, dołożenie szmaragdowej lub bordowej poświaty powleka podstawowy, ciemny odcień woalem koloru, ale nie sprawia że jest on przerysowany czy krzykliwy.  Topy bezproblemowo się utwardzają (30 sekund  w lampie 48/24W), połysk pozostaje bez zarzutu, również na ostatecznie gładki efekt drobiny ani tafla nie wpływają w żaden sposób.

top chameleon no wipe semilac

Top no wipe chameleon wszystkie kolory

Na korzyść topów przemawia fakt, że w odróżnieniu od pyłków – ich aplikacja jest banalnie prosta, szybka i nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Efekt jaki uzyskujemy zależy od koloru pod spodem i dzięki temu, możliwości końcowych mamy sporo. Ponieważ topy dzielą się z grubsza na błękity, zielenie i bordo, to wraz z gamą kolorów bazowych możemy pobawić się w różnego rodzaju wykończenia. Ja uwielbiam ciemne i wyraziste paznokcie, z pewnością więc będę sięgać – zwłaszcza po metaliczne żuczki. To też fajna opcja, jeśli ciężko wam się rozstać z ciemnymi barwami nawet podczas wakacji – tafla typu syreni ogon to zdecydowanie ciekawy, wakacyjny kompromis.

Topy Chameleon No Wipe dostępne są w standardowej cenie 29zł i znajdziecie je zarówno online, jak i w swoich standardowych sklepach online lub stacjonarnych, gdzie zaopatrujecie się w produkty Semilac.

Cóż mogę dodać – topy uznaję za prawdziwą perełkę wśród nowości marki i z niecierpliwością czekam na więcej 🙂