U mnie z paznokciami występują tylko dwie skrajności. Albo neutralne, mleczne nudziaki (w stylu tych w kolekcji Business Line), albo totalny karnawał – intensywne kolory, błysk i zdobienia. Oczywiście nic misternego, wciąż upieram się, że mam do tego dwie lewe ręce, ale nie pierwszy raz Semilac podsuwa nam pod nos coś, z pomocą czego możemy bez większego wysiłku uzyskać naprawdę misterny efekt, idealny nie tylko na codzień. Tym razem połączyłam aż trzy niedawne nowości w jednym manicure, aby przybliżyć Wam pokrótce ich możliwości. W rolach głównych: Semilac Legendary Six, Platinum i Cat Eye 3D.

Semilac Cat Eye 3D to lakier hybrydowy umożliwiający wykonanie trójwymiarowych zdobień, z intensywnym efektem kociego oka. Czym różni się od klasycznego kociego oka? Aplikacja jest identyczna – nakładamy go na dowolny kolor bazowy (u mnie po prostu czerń, 031 Black Diamond) i przed utwardzeniem za pomocą magnesu uzyskujemy takie ułożenie się wzoru, jakie chcemy. W kwestii magnesu macie dowolność, ale z pomocą Semilac Magnetic Pen efekt będzie najbardziej precyzyjny. Klasyczna łuna, fale czy paski – wszystko zależy od Waszej inwencji. Podstawową w efekcie końcowym różnicą jest bardziej trójwymiarowy kolor – niezwykłe wrażenie głębi, tak jakby drobiny nie były płaską warstwą wierzchnią, ale znajdowały się na kilku poziomach. Coś jak zorza polarna 😉

semilac cat eye 3d

Semilac Cat Eye 3D występuje w 6 kolorach:

  • Semilac Cat Eye 3D Green 634 (zielony z poświatą fioletu, niebieskiego)
  • Semilac Cat Eye 3D Gold 635 (złoty z poświatą miedzi)
  • Semilac Cat Eye 3D Turquoise 636 (turkusowy z poświatą różu, zieleni)
  • Semilac Cat Eye 3D Violet 637 (fioletowy z poświatą różu)
  • Semilac Cat Eye 3D Yellow 638 (żółty z poświatą zieleni)
  • Semilac Cat Eye 3D Pink 639 (różowy z poświatą złota, miedzi)

semilac cat eye 3d

Jak aplikować Semilac Cat Eye 3D krok po kroku?

Przed nałożeniem Semilac Cat Eye 3D należy przygotować paznokcie (tak samo, jak w przypadku wykonywania manicure klasycznego, hybrydowego czy metodą żelową). W pierwszej kolejności usuwamy skórki, nadajemy płytce pożądany kształt, matowimy ją i odtłuszczamy Semilac Cleanerem. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy cienką warstwę Semilac Base, którą później utwardzamy w lampie (czas utwardzania zależny jest od mocy posiadanej lampy). Jeśli efekt kociego oka ma ozdobić nasz ulubionym kolor lakieru Semilac, kładziemy cienką warstwę kolorowego produktu na bazę i utwardzamy ją pod lampą. W celu uzyskania lepszego krycia możemy nałożyć drugą warstwę lakieru hybrydowego Semilac i również utwardzić ją w lampie. Na tak pomalowane paznokcie nakładamy Semilac Cat Eye 3D, przykładamy magnes na 2-3 sekundy i tworzymy zdobienie. Gdy efekt jest dla nas satysfakcjonujący, utwardzamy go pod lampą. W celu zabezpieczenia efektu kociego oka, nakładamy jeden z topów do lakierów hybrydowych Semilac i utwardzamy go w lampie.

W moim wypadku, choć efekt naprawdę strasznie mi się podoba, chciałam zacząć delikatnie, od umieszczenia go na jednym paznokciu. Zdecydowałam się na 637 Violet – granatowe podbicie i fioletowo miedziane drobiny. Miałam spory dylemat, jakie zapewnić mu towarzystwo, ale padło na burgundowy 527 Burgundy z kolekcji Legendary Six i boski 257 Rose Brown – czy ta kolejność cyfr nie sugeruje, że są sobie pisane? Myślę, że burgundowa podstawa jest wystarczająco stonowana i spokojna, a te dwa gagatki skutecznie zapewniają pełną elegancji porcję blasku. Spójrzcie same i dajcie znać, jak Wam się podoba takie połączenie.

semilac cat eye 3d

semilac cat eye 3d

semilac platinum six rose brown

Raz jeszcze spójrzcie na całą szóstkę trójwymiarowych kocich oczek i napiszcie mi, który z nich wpadł Wam w oko. Widzicie je raczej solo, czy w połączeniach z innymi odcieniami? Jak dla mnie to prawdziwa kopalnia inspiracji i nie mogę się doczekać, by zmalować coś w barwach soczystego turkusu.

semilac cat eye 3d