Pędzle Semilac do… makijażu: hit?

Choć zajęło mi to kilka lat, jestem wdzięczna sobie za refleksję, jaka przyszła do mnie nieubłaganie w którymś momencie mojego życia: bez porządnych pędzli nie ma mowy o udanym makijażu. Kiedy mówię o porządnych pędzlach, nie mam na myśli jednoznacznie takich z włosia naturalnego, czy tych z górnej półki cenowej. Ważne żeby było… no właśnie, jakie? Dziś kilka słów mojej refleksji na ten temat i rzut oka na kolekcję 9 pędzli stworzonych przez markę Semilac.

Premierowa kolekcja pędzli Semilac uniwersalny set łączący i podstawowe modele do twarzy, i te zróżnicowane pod kątem funkcji – do oczu. To, co również warte uwagi a rzuca się w oczy od razu – to jakość wykonania. Eleganckie połączenie czarnych, błyszczących trzonków z białym, syntetycznym włosiem i srebrnymi okuciami to klasyka, która pięknie wygląda na każdej toaletce. Skoro o trzonkach mowa – dziękuję Semilac, że są komfortowo krótkie – przy mojej wadzie wzroku, siedzę dość blisko lustra podczas makijażu, a to powoduje że często zawadzam pędzlami (z hukiem) właśnie o lusterko.

pędzle do makijażu semilac

Semilac: pędzle do makijażu twarzy

Czas na zajęcia w podgrupach, a na pierwszy ogień – trójeczka puchatych pędzli do twarzy. Pod numerami 471, 472 i 473 kryje się 3 jegomości dedykowanych do rozmaitych operacji w obrębie twarzy – a celowo podkreślam ową elastyczność, bo nie są to pędzle stricte dedykowane konkretnym czynnościom. Ich kształt i budowa pozwala wykorzystywać je jako pędzle do pudru, różu, brązera, rozświetlacza – i to w zasadzie każdy, w zależności od preferencji i precyzji, z jaką chcecie pracować. 471 to największy z gromadki, przyjemnie miękki pędzel którego ja używam do pudru, ale 472 już z powodzeniem służy mi do wklepywania pudru pod oczami, a później omiatania twarzy brązerem, dla jej ocieplenia. 473 stworzony jest do konturowania i różu, świetnie mieści się w zagłębieniu pod kością policzkową, a jego odpowiednio zbite włosie ładnie łapie kosmetyki i nie roztrzepuje ich dookoła.

pędzle do makijażu semilac

pędzle do makijażu semilac

pędzle do makijażu semilac

Semilac: pędzle do makijażu oczu

Druga grupa pędzli z tej kolekcji to maluchy do makijażu oczu. Szóstka malutkich, precyzyjnych pędzli to w zasadzie pełna obsada w tym temacie, jakiej potrzebujecie – być może z wyjątkiem jakiegoś puchacza typowo do blendowania. Za to uwaga – ścięty 474, teoretycznie dedykowany do korektora, świetnie sprawdzi się także jako pędzel do makijażu ust, którym wyrysujecie precyzyjny kontur. Poza tym występują:

475 średni pędzel do makijażu oczu – to klasyczny pędzel do aplikacji cieni na całą powiekę

476 średni pędzel do rozcierania – jajeczkowaty, dość zbity pędzel do budowania cienia w załamaniu powieki

477 mały okrągły pędzel precyzyjny – to typowa mała kulka, idealna do aplikacji i roztarcia cieni na dolnej powiece

478 mały płaski pędzel precyzyjny – świetny do wklepywania cieni na mokro, lub rozświetlacza w wewnętrznym kąciku

479 mały płaski pędzel precyzyjny– to jest hit: tak malutki, sztywny i dobrze wyprofilowany, że zarówno do kresek sprawdza się bajkowo, ale i… nie mam lepszego zawodnika do dorysowania pięknego rysunku brwi: jest idealny

pędzle do makijażu semilac

pędzle do makijażu semilac

 

Ogólne wrażenia i ocena pędzli

Jeśli chodzi o słowo ogólnego podsumowania pędzli, to biję brawo za rodzaj włosia – jest miękkie, nie drapie, ale też w odróżnieniu od wielu syntetyków – nie jest też satynowo śliskie, co powoduje, że dobrze chwyta cienie i inne prasowane lub sypkie produkty. Pędzle, które widzicie na zdjęciach są kremowo białe, ale bez obaw – doczyszczają się równie dobrze i po kilku użyciach nadal wyglądają jak nowe. Dołączone do nich elastyczne, siateczkowe osłonki przydają się, aby trzymały kształt także gdy z nich nie korzystacie.

Pędzlowy debiut Semilac uznaję za udany: wszystkie pędzle znajdziecie online, oraz – jak obstawiam – na wyspach Semilac również. Przypominam, że już od 50zł macie darmową dostawę, więc jeśli kusi Was któryś z pędzli – spokojnie możecie zaryzykować.

pędzle do makijażu semilac