Wymagający perfekcjonista – Semilac Perfect Black +Top No Wipe Real Color

Bycie perfekcjonistką nie należy do najłatwiejszych. Teoretycznie, to stałe dążenie do doskonałości i ambicja, w praktyce – częste rezygnowanie z wyzwań zanim na dobre się zaczną, w obawie o nieidealny rezultat. Mój perfekcjonizm dotyczy również, oczywiście, manicure – musi być staranny, zadbany, nie może wyjść byle jak. Pal licho, gdy chodzi o delikatny, minimalnie widoczny kolor – taki jak w przypadku bazy Extend 5 w 1. Gdy jednak do gry wkraczają wyraziste, ciemne odcienie, sprawa się komplikuje. Jeśli kochacie takie odcienie i oczekujecie perfekcyjnego efektu – musicie przeczytać dalej.

Semilac Perfect Black: czerń ostateczna

Nie będąc wcale fanką ponurych brzmień ani gotyckiego stylu, uwielbiam i często sięgam po czerń. Czerń, ciemne bordo, morską zieleń zbliżoną do granatu – ciemne odcienie na paznokciach wyglądają szykownie i wysmuklają dłonie. Wyglądają jednak pięknie tylko wtedy, gdy tafla jest idealnie równa, błysk mocny, a kolor – w pełni kryjący. W trzeciej kwestii z pomocą przychodzi najnowsza czerń spod pędzla Semilac – czyli Perfect Black. Już po pierwszym odkręceniu słoiczka widać, że w środku mamy bardzo treściwą formułę, w której aż iskrzy od natężenia pigmentu. To nie jest lakier hybrydowy, który będzie wymagał 4 warstw i jeszcze z trudem się utwardzał. Pierwsza warstwa pozwoli sprawnie pokryć całą płytkę kolorem, a druga – wzmocnić go i dobudować w 100%. Jednocześnie konsystencja nie sprawia żadnych kłopotów, pędzelek sunie gładko i nie zostawia żadnej struktury, pięknie rozlewając się po paznokciu tam, gdzie tego chcemy.

Semilac Total Black

CZAS UTWARDZANIA Semilac Total Black:
Lampa UV LED 9 W – 2 x 60 sek
Lampa UV LED 24 W – 60 sek.
Lampa UV LED 36 W – 2 x 30 sek.
Lampa UV LED 48/24 W – 60 sek.
Lampa UV 36 W – 120 sek.

Perfect Black posiada warstwę dyspersyjną, dzięki czemu można aplikować na niego folie transferowe czy pyłki Semilac Flash Mermaid, a po odtłuszczeniu warstwy dyspersyjnej nałożyć także pyłki Semiflash Mirror Metallic oraz Semiflash Chameleon. 

Jaki top wybrać, żeby nie zmieniać odcienia hybrydy?

To pytanie często ląduje w mojej szufladce, dotąd zresztą nie miałam dla Was jednoznacznej odpowiedzi. Faktem jest, że zwykły typ może wpływać na finalną głębię koloru, odrobinę ją zmieniając i powlekając jakby odrobinę niebieskim filtrem. Mimo, że testowałam już wszystkie dostępne topy, moim ulubieńcem dotąd był klasyczny No Wipe, usprawniając manicure i nie sprawiając mi kłopotów. Gdy jednak premierę miał Top No Wipe Real Color – widmo zdeklasowania mojego ulubieńca stało się bardzo realne.

Semilac Total Black Top No Wipe Real Color

Semilac Total Black Top No Wipe Real Color

Semilac Total Black Top No Wipe Real Color

No Wipe Real Color to nowy top bez warstwy dyspersyjnej, który idealnie utrwala manicure hybrydowy i żelowy. Top jest neutralny dla kolorów – nie zmienia barwy lakierów hybrydowych oraz żeli, otaczając paznokcie pięknym i długotrwałym połyskiem. Produkt nie wymaga przemywania Cleanerem i charakteryzuje się nieco rzadszą konsystencją od Semilac Top No Wipe, przez co jest bardziej wydajny. Już odrobina wystarczy, by bezbarwne lusterko zwieńczyło dowolny kolor na paznokciu. W duecie z czernią, czy jakimkolwiek innym, mocno ciemnym kolorem – będzie po prostu idealny.

CZAS UTWARDZANIA topu No Wipe Real Color:A
Lampa UV LED 9 W – 2 x 60 sek
Lampa UV LED 24 W – 60 sek.
Lampa UV LED 36 W – 30 sek.
Lampa UV LED 48/24 W – 30 sek.
Lampa UV 36 W – 120 sek.

Moja ekscytacja tymi produktami spowodowała, że chciałam dać Wam o nich jak najszybciej znać. Nie zdążyłam jeszcze zmalować na tyle ciekawego mani (poza przetestowaniem na dwóch paznokciach), żeby się Wam w nim zaprezentować, ale teraz nie mam wyjścia – jesiennego kolory idą na chwilę w odstawkę, bo czas na czerń. Czy ta całkiem gładka, czy wzbogacona pyłkami – jest po prostu bezbłędna, a teraz – jeszcze bardziej idealna. Spodziewajcie się niebawem lśniącego, ciemnego manicure w perfekcyjnym wydaniu!

Lubicie czerń na paznokciach? I czy ten top podobnie odmieni Wasze życie?