Ostatnie tygodnie to z pewnością czas, gdy ilość domowych amatorek manicure znacznie się zwiększyła. Wiem to, bo w ciągu minionych dwóch miesięcy wielokrotnie dostawałam od Was pytania o polecane lampy, lakiery lub akcesoria, a czas sprzyjał eksperymentom. Teraz do grona produktów wyjątkowo godnych uwagi dołącza Care Base – wielofunkcyjna nowość w rodzinie Semilac. Ja od razu poddałam ją wymagającemu testowi – przedłużyłam z jej pomocą paznokcie. Jak poszło?

Care Base to kolejna po Fiber Base wielozadaniowa baza do paznokci hybrydowych, która może znacznie więcej niż tylko stanowić podkład pod lakier kolorowy. W jej składzie znajdziemy biotynę, keratynę, witaminę E i włókna nylonowe, czyli kompleksowy pakiet dodatków, które czynią ją super mocną i wytrzymałą. Mam na myśli to, że jeśli nasze paznokcie są z natury cienkie, albo trochę im zaszkodzimy – detergentami, nadmiernym piłowaniem lub jakimkolwiek uszkodzeniem mechanicznym, to wtedy właśnie warto postawić na Care Base. Działanie ratunkowe bazy polega na otuleniu płytki bezpieczną warstwą produktu i zabezpieczeniu jej przed dalszym pękaniem lub urazami.

Czym jest Semilac Care Base?

W kwestii właściwości Care Base, jest ona średnio gęsta, a technicznie umożliwia nadbudowę i przedłużenie  paznokcia nawet do 1cm. Kwestię przedłużania postanowiłam sprawdzić już przy pierwszej aplikacji, ale o tym za chwilę.Pomijając właściwości bazy, jestem osobiście zakochana w efekcie, jaki daje na paznokciach. Nigdy nie byłam fanką skomplikowanych zdobień i intensywnych odcieni (no, poza neonowymi plamkami i abstrakcjami) i na co dzień, bez względu na okoliczności, nudziakowy manicure uważam za najpiękniejszy. I tu właśnie wkracza Care Base, cała na… no właśnie, jaki ona ma właściwie odcień? Dla mnie to kremowy róż, w rodzaju idealnie nudziakowej pomadki, która podkręca naturalny odcień ust – tak samo jest z Care Base i jej wyglądem na paznokciach. Kolor jest półtransparentny, co niesamowicie wysmukla palce i pięknie współgra z odcieniem skóry. To też jeden z mocniejszych trendów w manicure – szkliste, naturalne paznokcie wyglądają elegancko i z klasą, stanowią też świetną bazę do kolorowego french manicure lub zdobień w postaci folii transferowej czy abstrakcyjnych plamek.

Łatwość aplikacji i odcień

Wracając do tematu praktycznego zastosowania – Care Base aplikuje się łatwo, jest dość płynna, ale nie na tyle, by spływać po paznokciu bez kontroli. Ładnie układa się na płytce i poddaje modelowaniu. Z jej pomocą przedłużyłam moje naturalne, mocno skrócone paznokcie, o jakieś 4mm. Przy dwóch warstwach udało mi się uzyskać i odpowiedni kolor, i pięknie wyprofilowaną krzywą C – jednocześnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona twardością paznokci i taflą, jaką uzyskałam (wykończyłam tę bazę topem No Wipe Real Color). Z paznokciami w tym kształcie i formie, niestraszne mi otwarcie puszki czy poszukiwania kluczy w torebce – paznokcie dają wręcz wrażenie żelowych.

Poruszając temat tej bazy, trudno nie wspomnieć o jej dwóch kuzynkach: Extend 5 in 1 oraz Fiber Base. O każdej z nich pisałam już wcześniej, odsyłam więc do wpisów – a Was zostawiam jeszcze z rzutem oka na ten subtelny manicure, który na pewno wyróżnia się cielistym odcieniem  – i oczywiście formułą wzbogaconą o wcześniej wspomniane składniki odżywcze. 

Care Base ma standardowe 7ml, dostępna jest w cenie 37,99zł.