Gdy nowość, o której dzisiaj mowa, trafiła w moje ręce, pomyślałam – sprytnie. Jesienna gama kolorystyczna i błysk, który mieni się na wiele odcieni, przez co przywołuje jeszcze letnią, niemal wakacyjną beztroskę. Wygląda na to, że Semilac w nowej linii Shimmer Dust zaprasza na pierwszy, jesienny spacer, który ciągle jeszcze kusi słońcem i ciepłem. Ale dość metafor – do konkretów!

Semilac Shimmer Dust: kolory

Shimmer Dust to nic innego, jak linia jesiennych, stonowanych kolorów lakierów hybrydowych, które wzbogacone są o szalenie drobny brokat, który równomiernie błyszczy w tafli lakieru. Mamy tu na razie cztery odcienie, które wyjątkowo zgrabnie ogrywają jesienną paletę kolorów, a są to:

800

Krycie, efekt i współpraca z lakierami Shimmer Dust

Lakiery z drobinkami lubią różnie zachowywać się na paznokciach, ale w przypadku Shimmer Dust, bazą jest intensywnie napigmentowany kolor, więc bez obaw – dwie warstwy wystarczą, aby uzyskać pełne krycie. Na zdjęciach wzornika możecie zobaczyć właśnie dwie warstwy, których nie podbijałam żadnym bazowym kolorem. Rozprowadzają się bardzo łatwo, a drobinki równomiernie pływają w lakierze, przez co także na paznokciu rozkładają się w pełni harmonijnie. Jeśli właśnie o ten błysk chodzi, to jest to swego rodzaju kameleon – w dziennym świetle subtelna poświata, w sztucznym – intensywny i bardziej roziskrzony efekt. Nie ma jednak nic wspólnego z efektem disco – to wciąż subtelne i bardzo drobno zmielone drobinki, które w połączeniu z tak stonowaną bazą kolorystyczną tworzą subtelny efekt.

Shimmer Dust naturalnie lubi się z błyskiem (u mnie wykończenie to Top No Wipe Real Color), ale z powodzeniem możecie też pokusić się o matowe wykończenie. Zyskają wtedy jeszcze bardziej intrygujący, sweterkowy charakter. 

Szczerze polecam ten zestaw kolorów, bo wszystkie są urzekająco piękne – wyglądają świetnie pojedynczo, lub w swoim wzajemnym towarzystwie. Na moje oko, będą świetną alternatywą lub urozmaiceniem klasycznych jesiennych manicure, czyli beży, brązów czy ciemnego różu – zwłaszcza, póki wczesnojesienne słońce będzie wydobywać z nich porcję błysku. 

Lakiery Shimmer Dust kupicie oczywiście online oraz na wyspach Semilac w galeriach.

Jak przypadła Wam do gustu ta nowość?