Różowy manicure z wiosennym twistem

Jasny i delikatny manicure to bez wątpienia nie tylko najczęstszy wybór na moich paznokciach – wiem, że Wy też gustujecie właśnie w takich delikatnych wariantach. Jeśli więc podobnie jak ja macie w swoich zbiorach wiele lakierów do french manicure lub bardziej kryjących, ale jasnych i rozbielonych róży, koniecznie zobaczcie moją propozycję, którą odświeżyłam swój już nieco wysłużony kolor i dodałam mu wiosennego blasku. Mała rzecz, duży efekt – czyli świeży, bardzo szklisty i lekki mani za sprawą wyjątkowego topu.

Nie jest tajemnicą, że to mój ukochany rodzaj manicure. Schludnie ogarnięte skórki, wygodna długość i kształt, który wygląda dobrze z każdym kolorem. Apropo koloru, do tego mani zastosowałam po pierwsze bazę idealnie wyrównującą odcień i świetną pod jasne, różowe kolory – BB Base Rose. Wystarczyła jedna warstwa, aby zaaplikowany na nią odcień 002 Delicate French uzyskał bardzo fajne krycie i podbijający go efekt. I voila, prawie gotowe – bo zostaje jeszcze kwestia głównego bohatera, czyli topu. Gdybym całość przykryła którymś z klasycznych topów, byłby to zwyklak jakich wiele. Tu właśnie wkracza, cały na błyszcząco, Top No Wipe Blinking Violet & Rose Sparkles. Ten piękny gagatek to top wzbogacony o mieniące się na różowo, niebiesko i złoto drobiny, które wtopione w jego formułę tworzą gładką, pięknie odbijającą światło taflę. W intensywnym, wiosennym słońcu wygląda to obłędnie – i jest to idealny sposób na to, jak teoretycznie zgaszonym i subtelnym manicure przykuć znacznie większą uwagę. Uwierzcie mi, na żywo trudno oderwać wzrok od paznokci, które raz przybierają różową, a raz złotą poświatę.

Poza oczywistymi zaletami wizualnymi, warto wspomnieć, że top jest absolutnie bezproblemowy we współpracy – ma przyjemną konsystencję i ładnie układa się na płytce, nie rozlewając się zbyt mocno w kierunku skórek. Jeśli się na niego skusicie, koniecznie spróbujcie go tak w wersji z jasną bazą, jak i na przykład ciemnym granatem. Mam nadzieję, że jego urok zaskoczy Was równie pozytywnie, co mnie – miłośniczkę gładkich i zachowawczych paznokci.

Jak się Wam podoba taka wersja basicowego manicure? Zostałybyście przy opcji zwykłego topu, czy też jesteście #TeamBling? 🙂