Kolekcja Semilac Endless Summer

Mówi się, że sierpień jest trochę jak niedziela: niby jeszcze jest lato, ale czuć już w powietrzu nadchodzący poniedziałek – czyli jesień. Osobiście uwielbiam sierpień i ten rodzaj nostalgii, jaką ma w sobie, a jaką odnalazłam też w kolekcji Endless Summer: która jest niczym pocztówka, malowana najpiękniejszymi kolorami lata. Musicie to zobaczyć.

Kolekcja Endless Summer: lato w butelce

W tej kolekcji naprawdę udało się Semilacowi zamknąć najpiękniejsze odcienie późnego lata w butelkach. Mamy tu beże, przydymione odcienie fioletu i zgaszony koral, które są jak kombinacja wszystkich barw kojarzących się z wakacjami: od beżowego piasku, po gradient nieba o zachodzie słońca po upalnym dniu. Jednocześnie to zupełnie nowa wariacja letnich odcieni, które są na przeciwnym biegunie wobec typowo letnich, soczystych neonów i będą idealną propozycją dla wielbicielek bardziej subtelnych i spokojnych odcieni. 

Kolory w tej kolekcji to:

Jak widzicie, paleta barw w tej kolekcji tworzy naprawdę harmonijną tęczę pokrewnych odcieni, co jest moim zdaniem, jej wielką zaletą. Dlaczego? Otwiera nam to możliwość płynnego łączenia kolorów w rozmaitych manicure – od pokrywania paznokci kolorem w pełni, używając kilku różnych lakierów w ramach jednego mani, po rozmaite zdobienia. Delikatne, graficzne wzorki, dodatek folii transferowej lub moje ulubione, nonszalanckie plamy koloru i kropki – wszystko to z wykorzystaniem tych odcieni będzie wyglądało świetnie. Sama z pewnością skuszę się na jesienne zdobienie w tych barwach, gdy tylko pierwsze liście zaczną zmieniać odcień na złoty. 

Technicznie warto też zaznaczyć, że kolory z tej kolekcji cechuje bajeczne krycie – zwłaszcza odcienie 373 i 374. W przypadku każdego z kolorów dwie warstwy są absolutnie wystarczające dla uzyskania pełnego krycia. To właśnie odcień 374 – Dusty Purple wylądował na moich paznokciach i przyznacie – to kolor stworzony już dla miękkich swetrów, nawet jeśli okrywających muśnięte opalenizną ramiona.

Jak się Wam podoba kolekcja Endless Summer?
Jesteście w teamie wypatrującym jesieni, czy za wszelką cenę zatrzymującym oznaki lata? W każdym z tych wypadków – znajdziecie tu odcienie dla siebie.