Semilac Tastes of Fall: jesień 2021

Bez owijania w bawełnę z mojej strony – nareszcie, pierwsza, prawdziwie jesienna kolekcja lakierów Semilac: nie mogłam się już jej doczekać. Wraz z pierwszymi oznakami jesieni za oknem, bardzo już miałam ochotę na iście jesienny manicure. Oto więc kolekcja i mój pierwszy, prawie wrześniowy mani z klimatycznym akcentem.

Kolekcja Tastes of Fall premierę miała 27 sierpnia, czyli u schyłku wakacji. To taki moment, gdy późne lato płynnie łączy się z wczesną jesienią – wciąż ciepłe popołudnia kontra rześkie poranki, pierwsze kolorowe liście, polne kwiaty ciągle obecne na łąkach. Dla mnie to moment, gdy do kubka trafia już gorąca czekolada, a pomarańczowy syrop dyniowy stanowi obowiązkowy dodatek do kawy. Piszę o tym, bo takie właśnie smakowite inspiracje można w kolekcji Tastes of Fall odnaleźć. Spójrzcie tylko na ich nazwy!

Cała paleta tych odcieni tworzy wymarzoną, jesienną kombinację barw idealną do stosowania pojedynczo lub w zdobieniach. Odcienie czerwieni i brązów są dosłownie apetyczne, nasycone i niebanalne – odpowiednio stonowane, ale jednocześnie wyraziste. Ciemniejsze wariacje w postaci brązu, granatu i wiśni to świetny zwrot w kierunku ciemniejszego manicure, na który często jesienią mamy ochotę po okresie pasteli czy neonów. 

Kolory w kolekcji Tastes of Fall urzekają w swojej klasycznej postaci, gdy malujemy nimi bez zdobień i kombinacji, ale równie pięknie wyglądają w matowej odsłonie – pokryte topem Top Mat Total No Wipe. Mam takie skojarzenie, że błyszcząca wersja przywodzi na myśl jesienne liście, pokryte poranną rosą, a matowa – te otulone wieczorną mgłą. Ja w swoim manicure nie skusiłam się na mat, przeciwnie: błysk koloru Rusty Red podkreśliłam dodatkowo złotą folią transferową, która przypomina skrawki przebarwionego, jesiennego liścia. Ta kombinacja w połączeniu z puchatym, siwym swetrem to dla mnie idealna kombinacja już w nastroju zbliżającej się wielkimi krokami jesieni. 

Jak się Wam podoba kolekcja Endless Summer?
Jesteście w teamie wypatrującym jesieni, czy za wszelką cenę zatrzymującym oznaki lata? W każdym z tych wypadków – znajdziecie tu odcienie dla siebie.