Jaką frezarkę do paznokci wybrać? Top 3 modele Semilac

Czas, gdy posiadanie frezarki zarezerwowane było wyłącznie dla profesjonalnych salonów manicure już dawno minął. Wraz ze znacznym poszerzeniem się ich oferty i dostępności, a co najważniejsze – edukacji w zakresie ich stosowania – można dziś z powodzeniem pokusić się o frezarkę na własny użytek. Pozostaje pytanie: jaką wybrać?

___

Odkąd w tym wpisie pisałam o frezarce Semilac 24W, ich rodzina znacznie się powiększyła. Regularnie dostaję dziś od Was pytania o to, jaki model polecam, a ponieważ wcześniej korzystałam tylko z jednego – niewiele mogłam poza nim doradzić. Dziś za to przychodzę z 3 nowymi typami, mocno zróżnicowanymi pod względem wyglądu, funkcji i potrzeb, myślę więc, że to może być kompendium wiedzy i wyboru na jakie czekałyście. Od razu też odsyłam Was do quizu Semilac, który także może pomóc Wam w poznaniu i wyborze modeli frezarek.

Jaka powinna być frezarka dla mnie?

Pierwsze pytanie i od razu brak jednoznacznej odpowiedzi. Frezarki są mniejsze, większe, o większej lub mniejszej mocy. Różnią się przede wszystkim gabarytami, komfortem pracy (głośność, poziom drgań), rozmieszczeniem przycisków. To, co jednakowe we wszystkich frezarkach, to uniwersalny otwór na frezy, dzięki czemu możecie je niezależnie kompletować i używać do każdego z modeli. Poniżej opis 3 modeli frezarek Semilac, które uważam za najciekawsze propozycje, zróżnicowane względem siebie. Jedno jest pewne: nie trzeba się bać stosowania frezarki, choć z pewnością warto podejść do tego z głową.

Frezarka Semilac Mini Pen: najbardziej kompaktowa frezarka

Jeśli szukasz frezarki do indywidualnego użytku i zależy Ci na wygodnym usuwaniu hybrydy, żelu lub akrylożelu, ładowana na USB frezarka Semilac Mini Pen może być odpowiedzią na Twoje potrzeby. Urządzenie, mimo niewielkich rozmiarów gwarantuje płynną regulację obrotów do 30 000 RPM oraz komfort cichej pracy. Frezarka w intensywnie różowym kolorze przypomina bardziej narzędzie pani gadżet, ale to tylko pozory. Jest lekka, poręczna, cały jej mechanizm mieści się właśnie w trzonku i nie posiada już dodatkowych elementów. Łatwo wymienia się w niej frezy i dobrze leży w dłoni. Minusy? Nie ma dedykowanej podstawki ani miejsca na frezy, ale to normalne w związku z jej kompaktową formą. Jest też oczywiście najbardziej przystępna cenowo, więc dla osobistego użytku – bardzo dobre rozwiązanie.

Frezarka Semilac Diament

To już bardziej profesjonalna propozycja, którą zdradza nie tylko jej konstrukcja – klasyczne urządzenie z połączoną kablem końcówką, ale przede wszystkim jej budowa: frezarka Diament oparta jest na bezszczotkowym silniku, dzięki czemu jest ona bardzo cicha i pozbawiona drgań.

Frezarkę obsługiwać można manualnie z poziomu prostego systemu regulacji, lub przy pomocy pedału. Łatwo zmienicie w niej kierunek obrotów, dostosowując je do wykonywanej czynności – usuwanie poprzedniego manicure jest tu bardzo szybkie i przy odrobinie wprawy zajmuje dosłownie chwilę. 

Frezarka jest wyposażona w 6 nakładek ściernych o różnej gradacji oraz 6 końcówek pozwalających na: wyrównywanie, nadawanie kształtu, polerowanie paznokci, usuwanie martwego naskórka i masy hybrydowej, żelowej, akrylożelu oraz tipsów z paznokci.

Frezarka Diament to już wyższa szkoła jazdy i możliwości, ale wciąż praktyczna i nieprzytłaczająca gabarytami propozycja. Na plus też miękka podstawka na rączkę z tworzywa.

Frezarka Semilac Pro White

Mocna (65W), wysokiej klasy frezarka o wyjątkowo designerskim wyglądzie i solidnej budowie – to właśnie model Pro White. Nie ukrywam, że to mój faworyt: nie tylko ze względu na wygląd, ale także bardzo komfortową pracę, wbudowany uchwyt na rączkę i stabilną podstawę, która się nie ślizga. 

Regulacja obrotów (do 35 000RPM) jest płynna, co pozwala dosłownie idealnie dopasować prędkość frezu do naszych umiejętności i potrzeb. To ważne, bo ich optymalne ustawienie pozwoli efektywnie usuwać masę hybrydową czy żelową, jednocześnie bez ryzyka przegrania naturalnej płytki czy uszkodzenia skórek. 

Frezarka Pro White Semilac to także nieodczuwalne drgania i mimo silnika szczotkowego – komfortowo cicha praca. Tu także frezy wymieniamy bardzo łatwo poprzez przekręcenie odpowiedniego elementu w rączce.

Podsumowując – wybór frezarki to kwestia mocno indywidualna, ale ponieważ nie różnią się one drastycznie między sobą pod względem budowy czy zasady działania, z pewnością łatwo odnajdziecie się w ich obsłudze. Oprócz frezarki zdecydowanie liczą się też same frezy – odpowiednie sprawiają, że praca jest szybka, skuteczna i satysfakcjonująca. Moje dotychczas ulubione znajdziecie w tym wpisie. Warto jeszcze wspomnieć o frezie 013 w formie kulki – który jest nieoceniony przy opracowaniu skórek i wygładzeniu wałów bez konieczności używania cążków. 

Dajcie znać, czy korzystałyście z frezarki, czy może ta opcja Was kusi. Moim zdaniem to najlepsza opcja na usuwanie hybrydy i opracowanie skórek, które daje efekt jak z salonu.