Pędzelki do zdobień Semilac: przewodnik

Zdobienia: czy to hasło wzbudza w Was ekscytację, a może raczej, w kontekście manicure – obawy? Jestem zagorzałą zwolenniczką stwierdzenia, że przynajmniej w 50% o sukcesie decydują narzędzia – i w manicure to najszczersza prawda, dlatego dziś o pędzelkach do zdobień Semilac i o tym, jak mogą ułatwić, a wręcz wznieść na wyższy poziom Waszą hybrydową grę.

Pędzelki do zdobień Semilac

Na początku jedno musimy sobie jasno powiedzieć: mimo, że dostępne są dzisiaj ułatwiające życie naklejki, folie czy stemple, wciąż najwyższą formą sztuki manicure jest manualne tworzenie nie tylko wzorków, ale też precyzyjne malowanie, często wymagające właśnie sięgnięcia po dodatkowe akcesoria. Pędzelki Semilac tworzą gamę zróżnicowanych, ale bardzo przemyślanych narzędzi dedykowanych do różnych paznokciowych akrobacji, ale to, co je łączy – to jakość. Przede wszystkim, włosie – choć wydawać się może, że to przecież malutkie i precyzyjne pędzelki, inaczej niż w makijażu – to jednak od tego właśnie zależy po pierwsze efekt naszej pracy, a po drugie – żywotność samego pędzla. Oprócz tego, prezentują się po prostu pięknie – wyprofilowane uchwyty, srebrne detale – no od razu widać, że mamy do czynienia z produktem profesjonalnym.

Semilac One Stroke

Choć kusi napisać, że to – cytując klasyka – jeden pędzel, aby wszystkimi rządzić – to dopiero pierwszy w rodzinie, ale mocno wszechstronny model. Pędzel do zdobień One Stroke to pędzelek o płaskim, skośnie ściętym syntetycznym włosiu, dedykowany do bardziej zaawansowanych technik zdobień – typu One Stroke. Jest bardzo zbitym, uformowanym skośnie pędzlem, który pięknie trzyma produkt, którym pracujemy, nie tworzy smug i pozwala z dużą precyzją wykonywać zdobienia.

Semilac N03 Oval 

Pędzelek do zdobień Oval to owalny pędzelek płaski do zdobień, wykonany z dobrze wyprofilowanego włosia syntetycznego. Sprawdzi się świetnie do nakładania większych ilości produktów, wypełniania większych powierzchni zdobień czy cieniowania (np. ombre). Można stosować go zarówno w pracy z żelem jak i hybrydą, a jego kształt powoduje, że z łatwością pokrywa płytkę wybranym wzorem. 

Semilac N02 Wide

Pędzel do zdobień Wide N02 dedykowany jest głównie do cieniowania i blendowania. Grubsze, syntetyczne włosie z łatwością sprawdzi do pracy z większymi elementami zarówno w zdobieniach żelowych jak i hybrydowych. To pędzel, który przywodzi mi na myśl taki do kaligrafii – można z jego pomocą wyczarować naprawdę zaawansowane ornamenty.

Semilac Expert Nail Art Brush Ombre 01

To pędzelek wykonany z dobrze wyprofilowanego włosia syntetycznego stworzony do wykonywania ombre. Dwie długości cienkiego włosia (5 i 10mm) powodują równomierne i bezproblemowe nakładanie produktu. Trzonek pędzla jest też odpowiednio wyprofilowany – pogrubiony – dzięki czemu pewnie leży w dłoni. 

Podsumowując – w gamie pędzelków Semilac z pewnością znajdziecie akcesoria, które ułatwią i usprawnią Wasz manicure – niezależnie od tego, jakie zdobienia wykonujecie. Ważne jest, aby pędzelki traktować z odpowiednią troską – oczyszczać każdorazowo po korzystaniu z nich i stosować osłonki, dzięki którym włosie się nie odkształca i nie jest narażone na uszkodzenia mechaniczne. Pędzelki to krok w kierunku tego, aby Wasz manicure był jeszcze bardziej precyzyjny i pro – a teraz znajdziecie je w promocji -30% na stronie Semilac, więc to może być właśnie ten moment, aby sięgnąć po nie i rozwinąć nieco artystyczne skrzydła.