Elastyczne akrylożele Semilac: czy są dla ciebie?

Nowy rok – więc nowości: i to od razu bezkompromisowo, bo do oferty Semilac wskoczyło 7 zupełnie nowych akrylożeli. Czym one są i dla kogo będą niezbędnym wyposażeniem domowej strefy manicure? Przeczytajcie.

Akrylożele w manicure hybrydowym

W obliczu tego, jak rozbudowany jest asortyment produktów hybrydowych – takich chociażby jak bazy Extend – możecie zastanawiać się, w jakich sytuacjach i po co stosuje się akrylożele. Podstawowa funkcja akrylożeli to przedłużanie paznokci: które jest szybkie, efektywne i pozwala przy jednym manicure uzyskać idealnie ukształtowaną i twardą płytkę, bez mozolnego zapuszczania paznokci. Czym więc jest akrylożel? To produkt do przedłużania i budowania paznokci, który – jak sama jego nazwa wskazuje – łączy w sobie wszystko to, co najlepsze z akrylu i żelu. Jego formuła jest określana jako tripolimer, łączący polimery akrylu, lakieru oraz krótkie łańcuchy polimerowe z żelu.

Czy akrylożele są trudne w obsłudze?

Akrylożel charakteryzuje się dość gęstą konsystencją. Dzięki niej przedłużanie paznokci jest relatywnie proste, ponieważ masa nie spływa z płytki (w przeciwieństwie do żelu). W tym miejscu warto dodać, że akrylożel nie zastyga również tak, jak ma to miejsce w przypadku akrylu. Wszystko to wpływa na łatwość modelowania paznokci i – tym samym – możliwość nadania im idealnego kształtu. Niezależnie od tego, czy postawicie na uzupełnienie niewielkich ubytków bez formy, czy też pełną nadbudowę z wykorzystaniem właśnie dedykowanych form – praca z akrylożelem jest przyjemnością. Dosłownie: brak drażniącego zapachu, łatwość kształtowania masy i szybkość utwardzania powodują, że nawet dla niezbyt wprawnej osoby jest to proces łatwy do opanowania.

Czego potrzeba do wykonania manicure na bazie akrylożelu?

Aby zabrać się za manicure mający na celu wzmocnienie lub przedłużenie i nadbudowę płytki za pomocą akrylożelu, będziecie potrzebować:

Bez obaw – choć lista akcesoriów prezentuje się tak jak powyżej, są to po pierwsze elementy bardzo wydajne i takie, które sprawdzą się Wam przez długi czas, jak i po prostu takie, które być może już macie. Pod akrylożel możecie zastosować posiadaną już bazę – np. bazę Semilac Base, a jeśli nie posiadacie dedykowanej szpatułki – na początek sprawdzi się też pędzelek lub nawet drewniany patyczek do skórek. To już kwestia komfortu pracy z jak najbardziej dostosowanym narzędziem, ale tak jak wspomniałam – akrylożele Semilac są tak wdzięczne we współpracy, że poradzicie sobie z ich obsługą nawet bez niektórych akcesoriów. Jeśli korzystacie z form typu Double Flex Acrylgel Tips – kształt paznokci po utwardzeniu będzie wymagał jedynie niewielkiej korekty przy skórkach, ale tu z pewnością pracę ułatwi frezarka. Jeśli jej nie posiadacie – odpowiednio precyzyjny pilnik. 

Akrylożele Semilac – kolory

Gama odcieni, w jakich występują akrylożele Semilac jest przepiękna i pozwala na jeszcze szybsze uzyskanie efektu finalnego – gotową stylizację wystarczy pokryć dowolnym topem i gotowe. Do wyboru mamy:

Miałyście kiedyś do czynienia z akrylożelami? A może marzycie o dłuższych i mocniejszych paznokciach i to rozwiązanie, które macie ochotę przetestować?

Od siebie gorąco polecam Wam właśnie te akrylożele Semilac: przetestowałam je bez żadnego treningu na sobie i poszło mi bezproblemowo – tak więc… lampy w dłoń – i do dzieła!