Lawendowy french manicure, który jest 10/10

Nie znam osoby, która nie lubi french manicure. To taki pewniak, który zawsze się sprawdza, a raz zrobiony – będzie odpowiedni na wszystkie sytuacje, które w międzyczasie się pojawią. Dziś więc o moim wariancie french manicure, który podkręcony jest lawendą i odrobiną błysku dzięki urodzinowej kolekcji Semilac.

Czy wiecie o tym, że pierwotnie french manicure polegał na malowaniu paznokci białą farbką, która miała imitować naturalny, zdrowy wygląd paznokci? Chodziło o uzyskanie efektu czystości i elegancji, jednocześnie nie przykuwając zbytniej uwagi do paznokci. W przeciwieństwie do innych kolorowych manicure, francuski manicure miał być subtelny i uniwersalny. To się nie zmieniło, chociaż metod i wariantów popularnego “frencza” jest dziś znacznie więcej, a stosowanie nie tyle białej, co neonowej końcówki, różnych jej kształtów oraz nanoszenie dodatkowych zdobień jest dzisiaj standardem. To sprawia, że french manicure się nie nudzi.

U mnie tym razem intensywnie mleczny french manicure, w którym zamiast białej końcówki – pojawia się jaśniutka, niemal biała, ale jednak – lawendowa: w tej roli jubileuszowy kolor Semilac – 384 Lavender Flowers, który w całej odsłonie występował już u mnie na paznokciach tutaj. Idealnie, gdyby zestawiony został z bardzo mocno transparentnym odcieniem, ale ja sięgnęłam tym razem po Semilac Extend Care 5in1 Delicate Pink 803, który może zmniejszył kontrast między płytką a końcówką, ale za to przepięknie wyrównuje kolor i stanowi bardzo świeżą bazę. Skoro o bazach mowa, koniecznie sprawdźcie pozostałe bazy Semilac, bo tych w odcieniach nude, różu i mlecznych jest tak wiele, że bez trudu znajdziecie swój ideał. Żeby dodatkowo podkręcić manicure, całość wykończyłam wyjątkowym topem, bo Semilac Top No Wipe Sparkle Diamond, który mieni się dosłownie srebrzystym pyłem – w dodatku głównie w słońcu. To sprawia, że pełnię blasku i swoją bardziej zdobną naturę odsłania właśnie w słońcu, lub w sztucznym, ale intensywnym świetle. 

Każdy z zastosowanych w tym manicure lakierów ma moc solo, ale razem tworzą naprawdę zachwycające trio, które zwraca na siebie uwagę. 

Koniecznie sprawdźcie pozostałe produkty Semilac, które są 10/10 – w zestawieniu tym 

znajdziecie same kultowe typy, które gwarantują niebanalny manicure – i dajcie znać, 

czy Wy też kochacie french manicure!