Semilac BioColor: naturalny manicure hybrydowy?

To naprawdę ekscytująca nowość: do rodziny produktów Semilac trafiają innowacyjne, światłoutwardzalne lakiery Semilac BioColor. Jeśli szukacie produktów do manicure o bardziej naturalnym składzie, a w dodatku uwielbiacie kolory bliskie naturze – to zdecydowanie nowość dla Was.

Semilac BioColor: co to za lakiery?

Lakiery światłoutwardzalne Semilac BioColor to linia lakierów, które oparte są na składnikach pochodzenia naturalnego – czyli składnikach pochodzących z biomasy, naturalnie się odnawiających (m.in. soi). To nie wszystko, bo ukłon w kierunku natury nie kończy się na składzie. Lakiery te mają także ekoprojektowane opakowania, czyli:

– nakrętka jest w 75% z plastiku PCR, tzn. z plastiku pochodzącego z odzysku/ z recyklingu + nadaje się do recyklingu;

– butelka zawiera recyklingowane szkło;

– każdy element opakowania nie zawiera barwników pochodzących z sadzy węglowej

Semilac BioColor to 11 kolorów lakierów oraz dedykowana im baza: Perfect Base for BioColor i top: Perfect Top for BioColor. 

BioColor: trwalsze niż klasyczne lakiery 

Lakiery z linii BioColor to 11 odcieni inspirowanych naturą i w takiej też tonacji kolorystycznej. Kolorystyka kolekcji oscyluje wokół odcieni zaczerpniętych z palety roślin, kwiatów i naturalnych materiałów. Formuła lakierów, utwardzanych tradycyjnie w lampie, pozwala na maksymalną trwałość i połysk – w tym przypadku nie ma kompromisów. Jednocześnie są to lakiery idealne do naturalnego, subtelnego manicure – ich podstawową funkcją jest pokrycie paznokci kolorem, ale jeśli chcecie sięgnąć po równie naturalne w wyglądzie produkty, a np. przedłużyć czy nadbudować paznokcie – dobrym wyborem będa lakiery Semilac Extend Care 5w1 czy bazy z serii Semilac BB Base. 

Naturalny manicure – co to właściwie oznacza?

Pytanie, które sama często otrzymuję od swoich obserwatorek brzmi: czy lakierami hybrydowymi można uzyskać naturalny efekt? Ja nie od dziś powtarzam, że oczywiście – w końcu manicure hybrydowy wykonany starannie, za pomocą cienkich warstw produktu i w stonowanej kolorystyce jest zdecydowanie topowym jego rodzajem. Jeśli więc uwielbiacie naturalny efekt, a poza kwestią wizualną zwracacie także uwagę na skład produktu, którego używacie – linia Bio Color jest stworzona dla Was. Lakiery te faktycznie są nieco inne od klasycznych lakierów hybrydowych – różnicę wyczułam zwłaszcza w… zapachu! Jeśli jednak chodzi o ich stosowanie – są bardzo komfortowe w aplikacji, dość rzadkie (wystarczy odrobina – nie przesadzajcie z ilością produktu), a krycie, nawet przy 1 warstwie, jest mega intensywne. 

Jeśli jesteście zwolenniczkami jak najbardziej naturalnych rozwiązań – linia BioColor to zdecydowanie innowacja, której warto przyjrzeć się bliżej. Wegański skład, przemyślana formuła i paleta kolorów idealna dla fanek natury – to nie może się nie udać. Ja już jestem ich fanką – a Wy?

PS. Nowej serii lakierów hybrydowych Semilac szukajcie w sieci drogerii Rossmann 🙂