Błękit w manicure: kolor wiosennego nieba na paznokciach

Kolor, z którym często mamy problem – nie znam wielu osób, które sięgałyby po niego często. Tymczasem idealnie wiosenny, pasujący do koloru skóry, rześki – błękit z kolekcji pastelowych neonów Semilac.

Pastelowe neony Semilac

Błękit, który pochodzi z kolekcji pastelowych neonów Semilac  które łączą się światy intensywnych i soczystych neonów z miękkimi, łagodnymi pastelami. Jak to możliwe? Spójrzcie na kolory obecne w kolekcji. Intensywny róż jest tu odrobinę delikatniejszy, dwa warianty błękitu idealnie stonowane, a limonka kontrastuje z dojrzałością i odcieniem koloru roku 2024 – soczystą i dojrzałą morelą. Kolory są przepiękne, każdy z nich to kopalnia inspiracji, a do tego – świetnie wyglądają razem, co zresztą skłoniło mnie do połączenia ich w manicure.

Niebieski manicure?

Podejść do niebieskiego miałam wiele, ale to właśnie taki rodzaj jak 603 Summer Sky uwielbiam najbardziej. Nieco zgaszony, między błękitem a liliowym odcieniem jaki przybierają kwitnące krzewy bzu. Kryje świetnie, więc dwie warstwy to wystarczająca ilość na gotowy manicure. Żeby jednak nie było zbyt nudno, do błękitu dodałam kilka białych esów-floresów, które później skojarzyły mi się ze smugami samolotu na niebie. 

W mojej ocenie, niebieskie paznokcie to tak pojemne hasło, że trzeba po prostu znaleźć swój odcień – ale zdecydowanie warto szukać. Delikatny manicure, pastelowe paznokcie – jeśli to Wasz klimat, to błękity Semilac zdecydowanie są paletą kolorów, które warto wprowadzić do swojego paznokciowego repertuaru.

Pytanie brzmi: czy niebieski w takiej wersji znajdzie swoje miejsce na Waszych dłoniach? Dajcie znać, albo oznaczcie mnie na Instagramie, gdy zmalujecie coś podobnego :).