Manicure dla mamy – na Dzień Mamy

Nie wiem jak wy, ale u mnie – podstawowym prezentem na Dzień Matki zawsze są kwiaty. Pękate piwonie, dostojne lilie czy klasyczne róże: nie ma znaczenia jakie znajdą się w bukiecie – zawsze cieszą bardziej, niż wyszukany prezent. Z tej kwiatowej tradycji powstała paleta barw, które kojarzą mi się z Dniem Matki, a przy okazji – jestem pewna – spodobają się każdej mamie (i nie tylko!). Eleganckie, kobiece, wiosenne: idealne kolory manicure dla mamy. 

Manicure dla mamy 

Chociaż nie ma co do tego żadnych zasad, myśląc o mamie, czyli co do zasady – kobiecie dojrzałej, sprawdza się moja teoria, że uwielbiają one wszelkie łagodne odcienie różu: od jasnego po niemal wiśniowy. Różowe lakiery hybrydowe to duże pole do popisu i tu zdecydowanie jest w czym wybierać. Jasne hybrydy są eleganckie i praktyczne – co ma znaczenie dla mniejszej częstotliwości zmiany manicure. 

Nieco mniej klasyczna czerwień i warianty ciemnego różu, amarantu czy nawet fioletu z kroplą perły to też świetne propozycje dla romantyczek i kobiet, które cenią mniej kontrastowe barwy. 

Kolory manicure idealne na wiosnę 

Chociaż paleta kolorów z tego wpisu jest dla mnie ponadczasowa i ponad-sezonowa, to nie da się ukryć, że przekrój róży, subtelny nude i coś z błyskiem to wymarzona kombinacja na wiosnę. To kolorystyka wiosennych sukienek i optymalne barwy pasujące do muśniętej słońcem skóry. Manicure na wiosnę jest lżejszy, od czerwieni skręca w różowe tony i lubi błysk – w postaci lekkich zdobień lub akcentowych paznokci w całej kompozycji. 

Trudno oprzeć się skojarzeniu, że jest jak wspomniany bukiet idealny dla mamy: barwny, czasem subtelny, czasem wyrazisty – ale zawsze piękny i pełen gracji i ciepła.