Semilac Fiber Base: baza z włóknami nylonowymi – hit czy kit?

Teoretycznie najwięcej ekscytacji w temacie manicure powinny budzić kolory, wzory i zabawa zdobieniem, ale jeśli jesteście posiadaczkami z natury delikatnych i kruchych paznokci – dobrze wiecie, jaka jest prawda. To, co cieszy najbardziej, to twarde, idealnie wyprofilowane paznokcie, na których kolor dobrze się układa i pozostaje estetyczny przez więcej niż kilka dni. Jeśli czytając ten opis pomyślałyście „to o mnie” – zachęcam do czytania dalej :).

Semilac Fiber Base – czym jest?

W podstawowym ujęciu, Semilac Fiber Base jest to wyjątkowo mocna baza do paznokci, która ma za zadanie utwardzić, usztywnić i wzmocnić płytkę. Jej moc i odporność nie biorą się znikąd – technicznie jest ona wzbogacona o mikrowłókna nylonowe, które tworzą swego rodzaju rusztowanie. Z tego względu baza jest wyjątkowo gęsta i treściwa, ale o tym później. Bazę kupicie online i na wyspach Semilac w cenie 37,99zł za 7ml.

semilac fiber base

semilac fiber base

Formuła i ocena łatwości stosowania

Tu pojawia się zgrzyt, ale bez obaw – tylko pozorny. Bazę z uwagi na jej gęstą i treściwą formułę wyróżnia odrobinę tępa, oporna konsystencja, ale już po pierwszym podejściu zrozumiecie, że w sumie… ułatwia ona precyzyjną aplikację. Dlaczego? Baza nie rozlewa się, jest nieco podobna do żelu i wymaga bardziej rozciągania na płytce niż malowania. Samopoziomująca formuła sprawia, że wystarczy postarać się przy dociąganiu produktu do skórek, a reszta ułoży się sama. Tu kolejna sprawa: niczego sobie nie zalejecie, nie ma takiej opcji.

Baza ze względu na swoje specyficzne właściwości wymaga różnego czasu naświetlania w zależności od lampy:

  • Lampa UV LED 6 W – 3 x 45 sek.
  • Lampa UV LED 9 W – 2 x 60 sek
  • Lampa UV LED 24 W – 2 x 60 sek.
  • Lampa UV LED 36 W – 2 x 30 sek.
  • Lampa UV LED 48/24 W – 60 sek.
  • Lampa UV 36 W – 120 sek.

Jeśli chodzi o odcień, a to dość istotne – dla mnie, wielbicielki mlecznych i schludnych odcieni lakierów, jest on idealny. Delikatna, transparentna biel dobrze prezentuje się solo, ale będzie też świetnie podbijać jasne odcienie i wzmacniać te intensywne, kolorowe.

Zastosowanie bazy Semilac Fiber Base

Bazę możemy aplikować bezpośrednio na płytkę pod kolor, albo jako podkład pod manicure żelowy. Umożliwia przedłużenie płytki do 1cm. Choć niezła z niej twardzielka, dzięki swojej formule jest też w jakimś stopniu elastyczna – co sprawdza się w przypadku uszkodzeń mechanicznych, ponieważ nie pęka, ale odpiera uderzenia i pozostaje na swoim miejscu.

semilac fiber base

semilac fiber base

No to hit czy kit – dla kogo jest ta baza?

Przede wszystkim, co oczywiste – dla osób które borykają się z płytką cienką, kruchą, lub o niezadowalającym kształcie (zadarta ku górze, płaska, chropowata). Nie oznacza to, że szczęściary cieszące się mocnymi z natury paznokciami nie mają powodu po nią sięgnąć. Ta baza to łatwy sposób na schludny manicure bez sięgania po dodatkowy kolor. Jeśli Wasze paznokcie nie rosną jak szalone, baza z włóknami zapewni trwałość manicure do 21 dni – i tu naprawdę nie uświadczycie zarysowań, wgnieceń ani odprysków. Jeśli obawiacie się wyzwania związanego z jej konsystencją – niepotrzebnie, podejrzewam że 1-2 aplikacje wystarczą, aby całkowicie docenić plastyczną i gęstą formułę, która eliminuje problem zalewania skórek czy kumulowania większej ilości produktu na brzegu płytki.

Ja z tą bazą jestem na tak – jestem ciekawa, czy jej ciągłe stosowanie poprawi kondycję paznokci, więc w tej kwestii dam Wam znać za jakiś czas. Tymczasem ląduje u mnie w kategorii hitów i poleca się wszystkim zwolenniczkom mocnych i niekłopotliwych paznokci.