Manicure dla leniwych: Semilac Extend 5in1

Niech Was nie zmyli tytuł wpisu. Nie chodzi o niechlujny czy nieestetyczny manicure. Tym razem chodzi po prostu o naprawdę przełomowy produkt, który pozwala jednym, jedynym produktem, uzyskać piękny, hybrydowy mani szybko, łatwo i efektownie.

Mimo, że z ogromną ekscytacją witam każdą nową kolekcję kolorów, tak naprawdę to jest właśnie ten rodzaj nowości, który naprawdę cieszy. Cieszy, bo proponuje coś zupełnie innego niż dotychczas: oszczędność czasu, pieniędzy (!) i formułę, która oprócz koloru, zapewnia też odpowiedni kształt paznokcia.

Czym jest Semilac Extend 5 w 1?

Prościej byłoby chyba odpowiedzieć, czym nie jest, ale po kolei. Jest to hybryda 5 w 1, w której ukryte są:

 • baza
 • kolor
 • top
 • przedłużenie
 • nadbudowa
  … w jednym!

Tutaj najbardziej wyraźną różnicą w stosunku np. do typowej bazy Extend jest zawartość mlecznego, półtransparentnego koloru, idealnego do codziennego lub biznesowego manicure. Extend 5w1 dostępna jest w dwóch odcieniach, wyjątkowo bliskich mojemu sercu: 801 Soft Beige i 802 Nude Rose.

Kolory Semilac Extend 5 w 1

 • 801 Soft Beige – piękny, transparentny beż, który idealnie odzwierciedla kolor naszej naturalnej płytki
 • 802 Dirt Nude Rose – ciągle nudziak, ale jednak bardziej w kierunku różu. Idealnie mleczny!

Jak i kiedy stosować Semilac Extend 5 w 1?

Choć możliwych zastosowań tej hybrydy jest kilka, najbardziej logicznym i praktycznym wydaje mi się po prostu stosowanie jej zgodnie z zamysłem – czyli jako jedynego produktu do wykonania kompletnego manicure. Co ważne, przy jej pomocy możliwa jest zgrabna nadbudowa płytki, banalnie łatwa do uzyskania. Wystarczy pokryć paznokieć nieco grubszą warstwą, odwrócić dłoń by całość lekko ułożyła się w postaci wypukłości, i już.
Extend jest nieco rzadsza niż bazy, ale aplikuje się bez problemu, nie tworzy zacieków, ładnie utwardza się w lampie a połysk uzyskany nią w roli topu jest bez zarzutu.

Aplikacja i usuwanie Semilac Extend 5 w 1

Aplikacja produktu jest prosta i zawiera typowe kroki:
 1. Paznokcie należy zmatowić i odtłuścić cleanerem.
 2. Na płytkę nakładamy warstwę wybranej wersji kolorystycznej Extend 5w1.
 3. Utwardzamy w lampie
 4. Paznokcie odtłuszczamy i… gotowe! Cały zabieg jest naprawdę prosty i przyjazny.
Lakier możemy usuwać tradycyjnie – acetonem, removerem bądź frezarką.

Co sądzę o Extend 5 w 1?

Zdecydowanie daję temu produktowi wielkie TAK: chociaż kocham efekt, jaki daje manicure hybrydowy, nigdy nie był on dla mnie możliwy do uzyskania tak szybko. Cały manicure, pomijając przygotowanie skórek i usuwanie poprzedniego koloru, zajmuje z tą hybrydą maksymalnie pół godziny. Co ważne, dwa odcienie które dotąd się pojawiły, są takimi, które ładnie licują się z płytką więc w połączeniu  z trwałością – jest to zdecydowanie sposób na szybki, długotrwały i bezproblemowy manicure.