Przełom w zdobieniach: Semilac Spider Gum+ manicure

Jeśli jesteście ze mną już jakiś czas, to w kwestii manicure na pewno znacie mój styl. Moje ukochane paznokcie to zwykle coś jasnego, pastelowego, a jeśli chodzi o zdobienia – muszą być nienachalne, a do tego maksymalnie proste w wykonaniu. Dlatego najchętniej zwykle sięgam po folię, lub wybieram zdobienie jednego paznokcia na tle spokojnej całości. Gdy w gamie produktów Semilac zadebiutował Spider Gum, czyli gęsty żel do zdobień okrzyknięty najbardziej przyjaznym w stosowaniu – byłam bardzo ciekawa, jak będzie w praktyce. Dziś więc kilka słów o nim i zdobienie, jakie u mnie poszło na pierwszy ogień.

Semilac Spider Gum: co to jest?

W skrócie – to gęsty, wydajny żel do zdobień o intensywnej pigmentacji, z którego pomocą geometryczne linie, precyzyjne nitki i płynny rysunek wzoru są jeszcze łatwiejsze do wykonania. Żel występuje obecnie w 5 odcieniach:

Semilac SPider Gum

Semilac SPider Gum

Semilac SPider Gum

Spider Gum ukryty jest w 5g słoiczkach, a dedykowany czas jego utwardzania to kolejno:

Lampa UV LED 24 W – 30 sek.
Lampa UV LED 36 W – 30 sek.
Lampa UV LED 48/24 W – 30 sek.
Lampa UV 36 W – 120 sek.

Semilac SPider Gum

Jeśli chodzi o jego aplikację, to najlepiej wykorzystać do tego celu dedykowane Dotting Tool (nr 01 i 02), czyli precyzyjne i poręczne sondy z kuleczkową końcówką, które pozwalają nabrać odpowiednią ilość żelu. Zresztą ja bardzo lubię je stosować także do moich manicure, w których dodatkowym elementem ozdobnym są precyzyjne kropki. Warto mieć je pod ręką.

Semilac SPider Gum dotting tool

Przy okazji, rzućcie okiem na moje dotychczasowe mani w podobnym, nonszalanckim stylu:

Manicure, który zobaczycie poniżej, jest moim pierwszym podejściem do Spider Gum. Nie jest perfekcyjnie, mimo że żel pozwala na iście geometryczną precyzję – jednak ja lubię nawet ten efekt, przypominający faktycznie pajęczą sieć, delikatnie zdobiącą zachowawcze, stonowane paznokcie. Przepiękny, jasny kolor bazowy (159 Jasmin Kiss) z białym żelem łączy się w lekkim, koronkowym stylu, za to na grafitowym 016 Grunge lekka forma zdobienia przełamuje ciemną taflę koloru. Jak podoba się Wam efekt finalny?

Semilac SPider Gum manicure

Żel Spider Gum kosztuje 19,99zł

i znajdziecie go online i w punktach stacjonarnych Semilac.

Jak podoba Wam się taka nowość?