upięcia włosów

Proste i efektowne upięcia włosów – czyli, jak dobrze wyglądać na co dzień

Która z nas nie pragnie zawsze wyglądać świeżo, modnie i pięknie? Co dzień zadbana oraz wypoczęta buzia, zadbana fryzura w połączeniu z twarzową stylizacją to marzenia każdej kobiety. Niestety, rzeczywistość często psuje nasze plany. Szybkie tempo życia, pękający w szwach
dzienny grafik sprawiają, że kładziemy się spać za późno, natomiast rano nigdy nie ma czasu na staranny makijaż, a co tu mówić o układaniu włosów.

Jak zatem poradzić sobie z codzienną gonitwą i jednocześnie dobrze wyglądać? Na pewno warto
zadbać o włosy. Dlaczego? Bo nieświeże, czy źle ułożone przyćmią nawet najlepszą stylizację i staranny makijaż. Dobrze zatem poznać kilka sposobów, by uczesać włosy szybko i efektownie jednocześnie.

Dobre cięcie to podstawa

Bez dwóch zdań bazą jest tu dobre cięcie. Dlaczego? Bo właściwie obcięte włosy powinny dobrze
układać się same lub z niewielką pomocą suszarki i szczotki. Nie bez znaczenie jest oczywiście dobór odpowiedniej fryzury do struktury włosów i typu urody. Tu zawsze warto sięgnąć po poradę specjalisty – odkąd trafiłam na Domi, fryzjerkę którą polecam Wam zawsze na moim stories, jeszcze bardziej rozumiem ten aspekt dbania o włosy.

Modne i łatwe upięcia długich włosów

Niezależnie jednak od tego, jak świetnie obcięte są włosy, dobrze jest poznać kilka szybkich metod na ich upięcie. Przyda się to w chwilach szczególnie kryzysowych. Na pewno zatem warto wyposażyć się w opaskę. To broń, którą wykorzystać można, gdy niespodziewanie zabrakło nam czasu, a koniecznie musimy dobrze wyglądać. Ładna opaska to ozdoba sama w sobie, dodatkowo ujarzmia ona włosy podkreślając jednocześnie ich naturalny charakter, co obecnie jest bardzo modne.

Warto też pamiętać o nieśmiertelnym kucyku. Można go wykonać na dosłownie milion sposobów w zaledwie kilka minut. Uniesiony wysoko na głowie, czy wręcz przeciwnie – nisko, tuż przy szyi zawsze wygląda ciekawie i dobrze się prezentuje.Warto wykorzystać tu gumki do upięcia włosów w kształcie sprężynek. Świetnie trzymają włosy jednocześnie ich nie plącząc, ponadto odbijają kucyk od głowy nadając mu fantastyczny wygląd.

łatwe upięcia włosów

Efektowna i szybka stylizacja włosów

Zawsze jednak, gdy chcemy nieco bardziej odmienić wygląd naszych włosów, a nie mamy możliwości na czasochłonne ich układanie, dobrze wykorzystać techniki pozwalające na bardzo prostą, a jednocześnie ciekawą oraz modną stylizację. Świetnie sprawdza się tu na przykład warkocz. Dlaczego? Bo to fryzura na dwa dni. Rano upięty mocno trzyma włosy, trudno go zniszczyć zatem zwykle w ogóle nie trzeba go poprawiać. Dodatkowo rozpuszczony następnego dnia daje efekt pięknych i bardzo modnych w tym sezonie fal.

Dobrze ułożone włosy to nie tylko kwestia pochłaniającej czas stylizacji. To przede wszystkim
dobre cięcie, odrobina motywacji, by poświęcić im z rana zaledwie kilka minut oraz znajomość kilku
sprawdzonych sposobów na proste i jednocześnie efektowne upięcia włosów. Cieszy mnie też powrót nie tylko ładnych, ale przede wszystkim praktycznych akcesoriów, które ułatwiają, a nie komplikują życie.

Która z fryzur to Wasza faworytka?

źródło zdjęć w kolażach: Pinterest